5 nippi, kuidas nügida end rohkem liikuma

Liikumine teeb vabaks

Kellega ma veel tutvunud ei ole, siis mina olen personaaltreener ja toitumisnõustaja Kaia Kollo ja minu suureks südameasjaks on innustada teisi oma tervise eest hoolt kandma nii, et nad tunneks sellest ka rõõmu, mitte kohustust! Nagu me ka teame, siis mida rohkem oma tervise eest täna hoolt kannad, seda rohkem on võimalus meil vähendada vanemas eas kulusid ravimitele, taastusravile vms muudele kuluallikatele.

Kuna välja sai hõigatud juba sammude kogumise väljakutse, siis omalt poolt soovin meenutada paari nippi, mida olen enda klientide peal näinud, et kuidas ennast rohkem liikuma motiveerida. Jaga kommentaarides ka enda kavalaid nippe, kuidas sa end liikuma innustad!

1. Ära otsi põhjuseid, miks mitte liikuda, vaid vabandusi, miks peaks rohkem liikuma

Vabandusteks võivad olla väsinud silmad arvutist; kaunis päikeseloojang, mida sa kindlasti maha ei soovi magada; või soov kokku saada oma hea sõbraga, kes elab sinust paari km kaugusel, aga ummikud on suured ja jala jõuab kiiremini.

2. Anna lubadus avalikult, siis on raskem taganeda

Selleks puhuks sobivad väga hästi avalikult väljahõigatud väljakutsed või sõprade ringis tehtud kokkulepped. Siinkohal kindlasti aga soovitaks seada endale realistlikud eesmärgid ja mitte hüpata üle oma varju. Liiga rasked väljakutsed võivad tihtipeale motivatsiooni väga kiirelt alla tuua. Tuleta endale meelde, et kokkuvõttes me liigume ainult iseenda jaoks.

3. Soeta endale õige treeningvarustus

See ei tähenda, et me peaks minema poodi ja ostma kohe kõige uuema varustuse. Väga häid leide saab teise ringi poodidest või spordi outletidest. Õige treeningvarustus tagab selle, et sa tunned ennast treenides mugavalt ja tihtipeale hoiab ära ka vigastused. Kui sul aga pole õrna aimugi, mis oleks see õige varustus just sinu poolt välja valitud liikumisviisi tarbeks, siis innustan julgelt kasvõi treeneritelt nõu küsima – me oleme üldiselt väga sõbralikud ja valmis alati aitama!

4. Kui aega napib, jälgi 3x10 reeglit

Kui tulebki juhus, et sa ei leia oma päevas seda poolt tundi või tundi aega, et treenida, siis katsu oma päevaplaani mahutada mitu, kuid lühemaid aktiivsuse minuteid. See, et sa ei leia päevas pikemat aega järjest liikumiseks ei tähenda kindlasti, et siis seda üldse tegema ei peaks. Alustuseks sobib väga hästi kasvõi 3x10 min jalutamist või kaks jalutust ja 10min oma keharaskusega jõuharjutused (kükid, kätekõverdused, väljaasted jms)!

5. Ole avatud ja katseta

Liikumisvõimalusi on olemas nii palju, et kõiki me vast läbi ei jõuaks katsetada. See ei tähenda, et me kusagilt algust ei võiks teha. Kui leiad endale spordiala, mis tekitab rohkem põnevust kui mõni teine, siis soovitan leida endale kas treener või mõni tuttav, kes selle alaga tegeleb. Lase endale kohe alguses selle ala põhitõed selgeks teha, et ise pusides mitte lasta motivatsioonil langeda. Lisaks, treeneri võtmine võib alguses tunduda küll suure rahalise kuluna, kuid selle eest on suure ajalise tuluna – nii võid jõuda oma eesmärkideni kiiremini kui üksi.

Loodan, et nendest nippidest on teile kasu!


Originaal postitus Kogumispäeviku Facebooki lehel.

Previous
Previous

3 HÄKKI KUIDAS MEELITADA ENNAST ROHKEM KÖÖGIVILJU SÖÖMA

Next
Next

TERVISLIK TOITUMINE = KALLIS?